logo

XXIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL w Warszawie - Marek Wesoły

Przed chwilą zakończył się II panel pierwszego dnia XXIII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL  w Warszawie, w którym brałem udział w roli prelegenta. „Rok 2023: Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie” to temat przewodni tegorocznego kongresu.

Czego dotyczył panel i jaką tematykę poruszał?
-Wyzwania dla dystrybucji – propozycje rozwiązań systemowych i legislacyjnych. OZE z perspektywy dystrybucji – działania centralne, regionalne, lokalne i legislacyjne.
– Wydobycie gazu w Polsce – perspektywy rozwoju.
– Nowe ramy funkcjonowania rynku gazu po przejęciu PGNiG przez PKN Orlen. Import gazu i paliw do Polski – perspektywy i kierunki zmian.
– Rola węgla w bieżącej i perspektywicznej polityce energetycznej Państwa (korekta planu odchodzenia od węgla?).
– Kluczowe projekty inwestycyjne dla polskiego rynku paliw i gazu. Priorytety w rozbudowie gazowej sieci przesyłowej oraz dystrybucyjnej.
– Rynek paliw – czy warto inwestować w infrastrukturę paliwową w kontekście zakazu rejestracji pojazdów spalinowych w 2035r?
– Perspektywy rozwoju rynku zielonego wodoru w Polsce.
– Infrastruktura magazynowa i jej wpływ na rozwój rynku OZE, gazu oraz paliw.
– Biogaz – aktualna skala i perspektywy produkcji. Rola biogazu w polskim systemie energetycznym.

Serdecznie dziękuję panu Krzysztofowi Karasiowi, Prezesowi Europejskiego Centrum Biznesu za kolejne już zaproszenie i możliwość wystąpienia podczas kongresu wśród tak znakomitych gości.

Leave A Comment