logo

Uroczystości nadania imienia “Skarbów Ziemi Górnośląskiej” Szkole Podstawowej nr 5 - Marek Wesoły

Właśnie mam zaszczyt uczestniczyć w uroczystości nadania imienia “Skarbów Ziemi Górnośląskiej” Szkole Podstawowej nr 5 i imienia “Wesołej Lokomotywy” Miejskiemu Przedszkolu nr 14. Wydarzenie uświetniły znakomite występy uczniów oraz wspaniały śpiew szkolnego chóru, który wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Miałem również przyjemność wraz z Panią Dyrektor Joanną Nowak, Prezydentem Miasta Michałem Pierończykiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kazimierzem Myszurem przecinać wstęgę na tablicy upamiętniającej ten ważny dzień.

Dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rudzie Śląskiej, którego historia liczy już ponad sto lat, nadanie imienia to akt symboliczny, a jednak tak bardzo ważny. To właśnie imię nadaje pewnego charakteru, buduje tożsamość, pozwala na pełniejszą identyfikację uczniów i kadry z placówką. To właśnie imię wypowiadane jest z dumą przez uczniów i absolwentów.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w obszarze edukacji, a także życiu prywatnym dla całej społeczności.

Leave A Comment