logo

Trwa postępowanie na wyłonienie wykonawców zapory na granicy Polski i Białorusi - Marek Wesoły

Trwa postępowanie na wyłonienie wykonawców zapory na granicy Polski i Białorusi. Od samego początku wraz z innymi śląskimi Parlamentarzystami czyniłem starania w ministerstwach o to, aby co najmniej część zadań powierzyć Spółce Węglokoks S.A., która jest właścicielem Huty Pokój Profile, Huty Pokój Konstrukcje czy Huty Łabędy. Dziękuję bardzo za duże zaangażowanie w tę sprawę wszystkim Prezesom na czele z Tomasz Heryszek (Prezes Węglokoks) oraz Marek Akciński (Wiceprezes Węglokoks), Zbigniew Przebindowski (Prezes Huta Pokój Profile), Andrzej Kasprusz (Wiceprezes Huta Pokój Profile), Grzegorz Nowak (Prezes Huta Pokój Konstrukcje),Zbigniew Techmański( Wiceprezes Huta Łabędy). Dziękuję za wsparcie Związkom Zawodowym.

Po wielu konsultacjach i spotkaniach z Zarządami, jestem przekonany, że nasze śląskie Spółki poradzą sobie z tym zadaniem.

Choć na ostateczną decyzję jeszcze czekamy, to po rozmowach zarówno z Premierem Mateuszem Morawieckim jak też z Wicepremierem Jacek Sasin jestem pełen optymizmu, że jako Śląsk będziemy brać udział w tej jakże ważnej budowie. Pozytywne decyzje wpiszą się też we wsparcie dla transformacji regionu i odbudowy przemysłu stalowego.

Leave A Comment